Skip to main content

Wyobraźnia twórcza

Dostęp do szkolenia
Niezarejestrowany/-a
Cena
65 zł
Uzyskaj dostęp
Szkolenie
Materiały dodatkowe

Trudno sobie wyobrazić (no właśnie, wyobrazić!) twórczą zabawę bez udziału wyobraźni. To dzięki niej zwykły patyk raz staje się mieczem świetlnym w świecie Gwiezdnych Wojen, innym razem łyżką, którą trzeba zamieszać Veritaserum – potężny eliksir prawdy. Ale czy wyobraźnia jest tylko motorem napędzającym dziecięcą zabawę? Dzięki badaniom mającym ponad stuletnią tradycję wiemy, że zdolności wyobrażeniowe pomagają również w procesie uczenia się.

Jednak przykład Alberta Einsteina, z jego słynnym eksperymentowaniem w wyobraźni, dzięki któremu możliwe było sformułowanie teorii względności, nie wszystkich przekonuje. Dlatego w trakcie tego kursu nie będziemy rozstrzygać, czy rację miał Einstein pisząc, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

Nasze myślenie i działanie ukierunkujemy na zrozumienie znaczenia, wartości wyobraźni w procesie uczenia się i nauczania oraz rozwoju społecznym dzieci. Uczestnicząc w szkoleniu zdobędziesz więc wiedzę, m.in. o etapach rozwoju zdolności wyobrażeniowych, przejawach oraz sprawdzonych metodach wspierania tego rozwoju. Rozwiniesz umiejętności niezbędne do przygotowania własnego, autorskiego programu rozwijania zdolności wyobrażeniowych dostosowanego do potrzeb grupy, z którą pracujesz. Wreszcie, zdobędziesz inspiracje i wskazówki metodyczne dotyczącego tego, jak “gimnastykować” wyobraźnię dzieci w wieku przedszkolnym. Ale uwaga! W trakcie szkolenia nie zawaham się też użyć Twojej wyobraźni. Podejmujesz wyzwanie?

dr Monika Just

Jestem pedagogiem dziecięcym, dydaktykiem współpracującym z Uniwersytetem Łódzkim i Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. Prowadzę zajęcia z metodyk przedmiotowych edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a także z zakresu rozwijania kompetencji miękkich, twórczego rozwiązywania problemów i metod aktywizujących myślenie. Moja codzienna praca to łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką i popularyzowanie psychopedagogiki twórczości w edukacji. Jako trener twórczości i licencjonowany superwizor Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności realizuję warsztaty i szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pobudzające myślenie twórcze, ze szczególnym wykorzystaniem analogii i metafor. Bardzo lubię pracę z dziećmi ponieważ mogę odkrywać w nich kreatywność i drzemiący twórczy potencjał!

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego tylko348, który obniży cenę o 150 zł. Za dostęp do 16 szkoleń zapłacisz tylko 348 zł, co daje niecałe 22 zł za szkolenie!
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Kup dostęp do wszystkich szkoleń!

498 zł  348 zł z kodem tylko348

Zapraszamy do pobrania materiałów dodatkowych do kursu:

Ocena szkolenia

0.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
No Reviews Found!
Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!